عوامل و علت خوردگی در بویلر دیگ بخار

سه عامل براي شروع و پيشرفت خوردگي ناشي از اكسيژن دخالت دارند كه شامل حضور رطوبت يا آب، اكسيژن محلول وسطح محافظت نشده فلز خواهند بود. خورندگي آب با افزايش دما و ذرات حل شده و كاهشpH افزايش مي يابد. صدمات ناشي از آب معمولا با افزايش اكسيژن زياد مي شود . قیمت دیگ بخار 500 کیلویی

سه عامل سبب مي شود كه سطح فلز،بدون محاظ شود :

  • معمولا بعد از اسيد شويي فلز عريان و بدون حفاظ مي شود .
  • سطح فلز با مقدار كمي از لايه محافظ يا با يك اكسيد غير محافظ آهن مثل هماتيت ،Fe2O3( سياه ) ، پوشيده شده باشد ، اما پوشش داراي ترك باشد .
  • سطح فلز با يك اكسيد آهن محافظ مثل مگنتيت ، Fe3 O 4 ( سياه ) ، پوشيده مي شود ، اما پوشش داراي ترك است

شكست يا ترك خوردگي لايه مگنتيت ، ضمن كار ديگ بخار در حالت عادي،بيشتر مربوط به تنش هاي مكانيكي و حرارتي است . اين گونه تنش ها افزايش مي يابند و در نتيجه در هنگام شروع به كار ديگ بخار ، هنگام توقف ديگ بخار وضمن بار گيري سريع بيش از اندازه آن ، تخريب شديدتر مي شود . هنگام كار عادي ديگ بخار ، عوامل محيطي به سرعت ترك هاي مگنتيت را ترميم مي كنند . به هر حال ، اگر اكسيژن به بيش از اندازه برسد ، خواه ديگ بخار در سرويس باشد خواه نباشد ، ترك ها در لايه مگنتيت به طور مناسب ترميم نشده و خوردگي شروع مي شود. قیمت دیگ روغن داغ

 

جلوگیری از ایجاد خوردگی توسط اکسیدهای وانادیم
برای جلوگیری از ایجاد خوردگی توسط اکسیدهای وانادیم و یا کاهش سرعت آن اقدامات زیر لازم است:

 

کاهش مقدار اکسیژن موجود در گازهای حاصل از احتراق، که این مقدار اکسیژن را می توان با تنظیم مقدار هوای اضافی کوره یا دیگ بخار کنترل کرد و نسبت به کاهش آن اقدام نمود. در این حالت راندمان حرارتی به طور چشمگیری افزایش می یابد.
جلوگیری از تشکیل گاز So۳ (انیدرید سولفوریک) یا کاهش آن در اثر کاهش هوای اضافی از ۳۵ درصد به میزان ۱۰ درصد، که در این صورت میزان تبدیل گاز انیدرید سولفورو (SO۲) نصف می شود.
افزایش نقطه ذوب رسوبات تشکیل شده در سطوح لوله ها، به طوری که در شرایط عملیاتی موجود این رسوبات به نقطه ذوب خود نرسند. این امر با افزودن ترکیبات منیزیم، به علت داشتن اختلاف پتانسیل شیمیایی زیاد و اورتووانادیم (۳MGO-V2 O5) که دارای نقطه ذوب بالایی هستند (حدود ۱۱۲۰°C)، میسر می شود.
مناسب ترین روش جلوگیری از خوردگی بواسطه وجود ناخالصی های موجود در سوخت مایع، استفاده از سوخت های گازی و بخصوص گاز طبیعی است که ضمن داشتن صرفه اقتصادی، با یک سرمایه گذاری اولیه به نسبت کم می توان مشکلات خوردگی ذکر شده را به شدت کاهش داد.
برآورد اقتصادی بازگشت سرمایه در تعویض سوخت مایع و جایگزینی آن با سوخت گاز طبیعی
بر اساس برآورد اقتصادی انجام شده، تعویض سوخت مایع و جایگزینی آن با سوخت گاز طبیعی، پس از بیست ماه، بازگشت سرمایه گذاری را در پی خواهد داشت. در عین حال گاز طبیعی مشکلات ذکر شده مربوط به مصرف سوخت مایع و هم چنین عدم مصرف بخار به عنوان بخار پودر کننده کاهش قابل ملاحظه مسائل زیست محیطی را به همراه دارد. به واسطه مصرف سوخت مایع (تولید NOx، Sox) ، به اندازه تفاضل قیمت جهانی سوخت گاز مصرفی و سوخت مایع، که یا به فروش می رسد و یا به عنوان خوراک واحد RFCC مورد استفاده قرار می گیرد، سود عاید می کند.

 

تجهیزات جانبی
مهم ترین تجهیزات جانبی مورد استفاده در کوره ها را عموماً دوده زداها (SOOT BLOWERS) و آنالیزرها (O2 ANALAYZER) یا اخیراً (CO2 ANALYZER) تشکیل می دهند.
با استفاده روزانه از دوده زدا (یک بار در روز) در یک کوره ملاحظه شده که بلافاصله ۱۰C دمای سیال خروجی از کوره افزایش می یابد، به عبارت دیگر به میزان همان ۱۰C اضافی، سوخت مصرفی کوره کاهش می یابد. ضمن این که ترکیبات مضر و خطرناک که هم باعث مسائل خوردگی می شوند و هم انتقال حرارت را کاهش می دهند، از روی لوله ها زدوده می شوند. استفاده از سایر تجهیزات جانبی پیشگرمکن های هوا AIR PREHEATERS و لوازم بازیافت حرارتی از دودکش ها FORCED AND INDUCED FANS، و یا ECONOMIZER در دیگ های بخار باعث کاهش سوخت مصرفی و در نتیجه کاهش مشکلات ایجاد شده در کوره ها و دیگ های بخار می شود.

 

درباره ما

شرکت صنايع دیگ بخار ، با تلاش کار خود را در سال1353 با توليـــد ديگهــــای آبگـرم درظرفيت های حرارتی پايين و محصولاتی ديگر از قبيـــل منبع هـای دوجداره و انبـــــــساط آغاز کرد .این شرکت باسابقه فعالیت نزدیک به 40سال به عنوان یکی ازشرکت های تولیدکننده انواع بویلروتجهیزات گرمایشی درایران است.

Top
لطفا امتیاز دهید: