بویلر چیست؟

تعریف بویلر:

  یک مخزن بسته تحت فشار که آب یا دیگر سیالات در آن گرم می شوند. گرمایش و تبخیر سیالات باعث می شود که این محصول در بسیاری از مکان ها توان استفاده را داشته باشد.فروش دیگ بخار 2 تنی

تقسیم بندی ها :

1- از لحاظ مکان قرار گیری آب :

 •واتر تیوب water tube boiler

•فایر تیوب fire tube boiler

 2- از لحاظ تعداد پاس های گذر دود :

•2 پاس pass
•3 پاس pass
•4 پاس pass

 3- از لحاظ تماس آب با پشت دیگ :

 •وت بک wet back
•درای بک dry back
 قیمت دیگ روغن داغ
باید ذکر کرد در حال حاضر ساخت بویلر های درای بک منسوخ گردیده اند.
بویلر در حالت وت بک یا همان "دیگ پشت تر" دارای راندمان بالاتری بوده و اتلاف حرارتی کاهش می یابد، اما هزینه ساخت این نوع از دیگ ها کمی بالاتر از دیگ های درای بک است.

 

 

بویلرهای دیگ بخار مطابق با استاندارد و تحت بازرسی کیفیت مرحله به مرحله از خرید متریال تا جوشکاری و تستها تولید می گردد .

علاوه بر تولید ، در زمینه پروژه اجرایی وصنعتی، تأسیسات گرمایشی و سرمایشی ساختمان ها بویژه ساختمان های بلند مرتبه در تمام نقاط کشور، ازفعالیت های شرکت صنایع مشهد بخار می باشد. از طرف دیگر در زمینه صادرات نیز این شرکت با ایجاد نمایندگی در کشورهای آسیای میانه، کویت، رومانی و افغانستان و عراق محصولات خود را به این کشورها صادر نموده است.

ابعاد محل نصب دیگ بایستي با در نظرگرفتن ابعاد دیگ بخار در حالت درهای باز و نیز تجهیزات مرتبط با آن، همانند دستگاه های سختی گیر، هوازدا، منبع تغذیه آب، کلکتور، شیرها و موارد مشابه ، طراحی و لحاظ گردند.


143دیگ بخار باید در محلی نصب شود که دارای هوای لازم جهت سیستم و نیز فضای کافی برای تمیز کردن لوله ها و  همچنين مکان مناسب جهت نگهداری وسایل کنترل تجهیزات جانبی باشد.

و همچنين توصيه مي گردد كه در محل نصب ديگ، سکویی ( فونداسيون ) مناسب با وزن، اندازه ها و متعلقات دیگ بخار، ایجاد گردد.

 

منبع  : قیمت دیگ بخار

 

   https://www.steampotprice.com

 

درباره ما

شرکت صنايع دیگ بخار ، با تلاش کار خود را در سال1353 با توليـــد ديگهــــای آبگـرم درظرفيت های حرارتی پايين و محصولاتی ديگر از قبيـــل منبع هـای دوجداره و انبـــــــساط آغاز کرد .این شرکت باسابقه فعالیت نزدیک به 40سال به عنوان یکی ازشرکت های تولیدکننده انواع بویلروتجهیزات گرمایشی درایران است.

Top
لطفا امتیاز دهید: