استفاده از ظروف مسی چه فوایدی دارد

 

معروف است که پزشکان اموپتي به کساني که از درد مفاصل رنج مي‌برند داشتن يک دست بند مسي را توصيه مي‌کنند و دليل اين امر را هم کمبود يون‌هاي مسي در خون ذکر مي‌کنند که با تماس دست بندهاي مسي با پوست بخشي از اين کمبود جبران شده و از درد مفاصل کاسته مي‌شود. از سوي ديگر محققين يکي از علت‌هاي بروز بيماري آلزيمر را رسوب يون‌هاي آلومينيوم در مغز عنوان مي‌کنند. فروش دیگ بخار

در اين پيام آمده است:
تا چند دهه پيش مردم کشور ما رسم داشتند براي پخت غذا مخصوصاً خورشت و آش از قابلمه‌هاي مسي استفاده مي‌کردند و يک کفگير آهني داشتند به نام حسوم که موقع پخت غذا دائم درون آن قرار مي‌گرفت...هيچ‌کس نمي‌دونست چرا بايد اين کفگير درون قابلمه مسي قرار بگيره، فقط مي‌دونستند براي پخت غذا خيلي خوبه. قیمت دیگ روغن داغ

داستان از اين قراره که بدن (مخصوصاً مغز) براي سلامت و نشاط و کنترل اسيدلاکتيک و کورتيزول به 6 ميليارد يون مس نياز دارد و به همين نسبت يون آهن.
کمبود يون مس باعث مي‌شه شما دائم احساس رخوت و خواب آلودگي و کسالت کنيد و هي دهن‌دره کنيد. در ضمن هيچ کارتل داروئي نمي‌تونه از يون يک عنصر براي شما قرص تهيه کنه.... و اوني که مثلاً به اسم قرص آهن به خورد شما مي‌دهند شامل مولکول آهن هستش که براي بدن هيچ کاربردي نداره.
(تعريف يون و مولکول را مي‌گذاريم براي کلاس‌هاي طب سنتي) ولي تا اين جا بدونيد که غذا موقع پخت در درون قابلمه مسي از يون آزاد شده اين ظرف استفاده مي‌کند و در بدن شما فوق‌العاده احساس نشاط و انرژي ايجاد مي‌شود و ديگه از اون دهن‌درگي و خميازه و کسالت خبري نيست و باعث طول عمر مفيد و سلامتي جسمي مخصوصاً براي خانم‌ها نزديک به دوران عادت ماهيانه دارد.

ولي يک دفعه توي دهه 50 از اين نون خشکي‌ها اومدند و داد ميزند «قابلمه مسي.. کفگير آهني خريداريم» و با يک قيمت مناسب اين قابلمه‌ها را خريدند و به جاش قابلمه آلمينيومي مي‌دادند که بهش مي‌گفتند روحي هيچکس توي اون دهه نفهميد اين همه قابلمه مسي کجا قراره بره؟ بعدش هم که الان ظرف‌هاي استيل و تفلون و اين مزخرفات اومده که مدعي هستند غذا توش زود مي‌پزه و به کف ظرف نمي‌چسبه. ولي مردم ما خبر ندارند که همين يون‌هاي مضر در اين ظروف عامل سرطان هستند و به راحتي يون سرب و آلمينيوم و ... مي‌تونند در جا يک کودک 6 ماهه را ظرف يک سال به بيماري‌هاي کمبود خوني و سرطان و يک فرد بزرگسال را در طي 5 سال به بيماري‌هاي کبدي و خوني و طحال دچار کند و بعدش هم سرطان.

من به همه رفقا پيشنهاد مي‌کنم حتماً براي پخت غذا (مخصوصاً غذاهاي آبکي) از قابلمه مسي و کفگير آهني استفاده کنند. حداقل براي يک بار هم شده تا ظرف سه روز اثر آن را روي بدن خودتون ببينيد.
حالا جالبه توي شمال ايران موقع پخت خورشت (مخصوصاً فسنجون) يک تيکه آهن يا نعل اسب مي‌اندازند وسط خورشت تا حسابي رنگ بگيره... اين کار باعث آزاد شدن يون‌هاي آهن و سلامتي بدن مي‌شود. اگر دقت کنيد مردم مازندران و گيلان تقريباً در حد صفر دچار بيماري‌هاي خوني و سرطان خون مي‌شوند.

 

روش استفاده از ظروف مسی

 

۱)ظروف مسی نویا تازه قلع شده را با۲_۳لیوان شیر وقدری آب بجوشانید سپس خالی کرده وبشویید.


2)حرارت زیر ظرف مسی باید کمتر از ظرف های دیگر باشد زیرا به علت رسانایی زیاد مس ،قلع داخل آن می سوزد.


۳)قسمت های اسیدی (ترشی های) خورشت ها را ده دقیقه آخر به آن اضافه کرد.


۴)داخل ظروف مسی (روکش قلع) را با سیم ظرفشویی نشویید ،بلکه اجازه دهید خوب خیس بخورد،سپس با اسکاج نرم بشویید .


۵)پشت ظروف مسی در اثر حرارت زرد می شود و به مرور زمان سیاه می شود و آن قرمزی و زیبایی اولیه را ندارد ،هرگاه خواستید آن را به روز اول برگردانید ،کافیست قدری از رب های ترش مزه مثل رب انار ،رب آلو ،رب گوجه ترش و ...به آن بمالید یا از آبلیمو ،آبغوره ،سرکه استفاده کنید، چند دقیقه صبر کنید سپس با سیم ظرفشویی آنرا بشویید.
توجه داشته باشید از مواد یاد شده به لایه داخلی قلع شده مالیده نشود .


نکته مهم :زمانی که قلع داخل ظروف مسی ساییده شد و به قرمزی مس رسید نیاز به قلع کردن (سفیدکردن) مجدد دارند .
گاهی اوقات چربی درون ظروف ، لایه قلعی را می پوشاند و باعث سیاه شدن می باشد که ممکن است این اشتباه به وجود آید که ظرف نیاز به قلع اندود شدن دارد در حالی که با از بین بردن این لایه چربی و بدون قلع اندود کردن ، ظرف تمیز و آماده استفاده مجدد می شود .
برای پاک کردن این چربی می توان از روش زیر استفاده کرد:
به ارتفاع یک سانت داخل ظرف آب ریخته و حدودا یک قاشق غذا خوری لوله بازکن (تیزاب) به آن اضافه کنید ،ظرف را روی حرارت قرار دهید تا لوله بازکن در آب حل شود ، تکه ای پارچه را روی میله ببندید و دائم به تیزاب آغشته کنید و به کناره های ظرف بمالید ،در آخر تیزاب را خالی کنید و ظرف را بشویید ،البته می توان با همین تیزاب چندین ظرف را پشت سر هم تمیز کرد .

 

منبع  : قیمت دیگ بخار

    https://www.steampotprice.com

درباره ما

شرکت صنايع دیگ بخار ، با تلاش کار خود را در سال1353 با توليـــد ديگهــــای آبگـرم درظرفيت های حرارتی پايين و محصولاتی ديگر از قبيـــل منبع هـای دوجداره و انبـــــــساط آغاز کرد .این شرکت باسابقه فعالیت نزدیک به 40سال به عنوان یکی ازشرکت های تولیدکننده انواع بویلروتجهیزات گرمایشی درایران است.

Top
لطفا امتیاز دهید: