فواید بخارپز کردن غذاها

بخارپزکردن، یکی از روش های مفید پخت غذاست که البته بیشتر در مورد سبزیجات به کار برده می شود؛ البته سبزیجاتی که کنار غذا مورد استفاده قرار می گیرند بهتر است به شیوه بخارپز طبخ شوند تا ویتامین های شان حفظ شود.قیمت دیگ بخار 2 تنی

در روش های دیگر پخت، ویتامین ها کاملا یا تا حدی از بین می روند ولی در روش بخارپز بیشتر مواد مغذی از جمله ویتامین های حساس به حرارت باقی می مانند. به همین علت بخارپز کردن را بیشتر برای سبزیجات استفاده می کنیم تا هم نرم تر شود و هم هضم شان راحت تر باشد و هم ارزش تغذیه ای خود را حفظ کنند. البته اگر از لحاظ زمانی امکان تهیه باقی مواد غذایی به روش بخارپز وجود داشته باشد، این مواد هم مزه بهتری خواهند داشت و هم مواد مغذی بیشتری در آنها حفظ می شود. حتی فرض کنید برنج را می توان به روش بخارپز با استفاده از دستگاه بخارپز تهیه کرد.

قیمت دیگ روغن داغ


بهترین کار این است که یک سبد فلزی را روی قابلمه قرار دهید، سبزیجات را داخل سبد بچینید و در قابلمه را ببندید و اجازه بدهید همراه با پخت غذا سبزیجات مورد نظر نیز پخته شوند یا یک ظرف آب روی گاز بگذارید و در یک فاصله بسیار کم غذا را روی این ظرف قرار دهید و در آن را هم ببندید تا با بخار آب مواد غذایی بپزند. یادتان باشد که انواع سبزیجات سالادی (که اگر خام مصرف شوند نفاخ خواهند بود) را می توان با این روش آماده خوردن کرد.

برخی از مواد غذایی را هم می توان به وسیله آب خودشان تهیه کرد ولی باید حرارت اجاق را پایین آورد. به این ترتیب که پیاز، هویج، کدو، بادمجان و انواع سبزیجات را می توان خرد کرد، در ظرف گذاشت و در آن را بست و با حرارت حداقل اجازه داد آنها با آب خود بپزند. این شیوه پخت بسیار بهتر از طبخ آنها در روغن است. بعد از اینکه این سبزیجات به این روش بخارپز شدند، می توان مقداری روغن زیتون یا چاشنی های دیگر را به آنها اضافه کرد تا آماده مصرف شوند.

 

واید غذاهای بخارپز

مطالعات زیادی نشان داده‌اند که بخارپزکردنِ غذا بهترین روش برای حفظ مواد مغذی و ویتامین ها است. بیشتر مواد  مغذی در حین پخت به‌روشِ آب‌‌پز یا روی شعلۀ زیاد از بین می‌روند و درنتیجه غذایی که می‌خوریم چیزی به‌جز کالری خالی نیست. در ادامه فهرستی از فواید غذاهای بخارپز آماده کرده‌ایم.

۱. کمک به کاهش کلسترول

بخارپزکردنِ انواع گوشت‌ها باعث جداشدنِ چربی‌ها از گوشت می‌شود. حال‌آنکه، جداکردنِ چربی از گوشت با دیگر روش‌های پخت، مثل کبا‌ب‌کردن یا سرخ‌کردن، بسیار دشوار است. ازآنجاکه در روش بخارپز از روغن استفاده نمی‌شود، غذای سالم‌تری خواهید داشت. خوردن غذاهای بخارپزِ بدونِ چربی یعنی دریافت کالری کمتر و دریافت کالری کمتر یعنی کنترل میزان کلسترول.

۲. کمک به حفظ رنگ، مزه و فیبر غذا

با بخارپزکردنِ سبزیجات مزه، رنگ و بافت آنها تاحدِّامکان حفظ می‌شود. البته، در کنار بافت و رنگ سبزیجات، حداکثر میزان مواد مغذیِ موجود در آنها را نیز دریافت می‌کنید. اضافه‌کردنِ ادویه به آب می‌تواند کمی مزۀ اضافه هم به آنها بیفزاید.

۳. کمک به حفظ ریزمغذی‌ها

روش‌های پخت معمولی ویتامین‌ها و مواد معدنی سبزیجات را از‌ آنها جدا می‌کنند. با روش بخارپز بیوتین، ریبوفلاوین یا ویتامین b2، پانتوتنیک اسید، ویتامین C، نیاسین یا ویتامین b3، ویتامین b12، تیامین یا ویتامین b1 و ویتامین b در سبزیجات حفظ می‌شوند. همچنین مواد معدنی مانند کلسیم،پتاسیم، فسفر و زینک هم به این روش در سبزیجات باقی  می‌مانند.

۴. روشی ساده برای پخت‌وپز

قراردادنِ مواد غذایی به‌صورتِ لایه‌لایه بررویِ هم و بخارپزکردن آنها به شما کمک می‌کند تا زمان کم‌تری در آشپزخانه صرف کنید. درضمن، نیاز نیست مدت زیادی را صرف آماده‌سازی کنید و بیشتر پخت‌و‌پز را می‌توانید تنها روی یک شعله انجام دهید.

توصیه‌هایی برای بخارپزکردن مواد غذایی

بهترین راهِ بخارپزکردن استفاده از دستگاه بخارپز است. مدل‌های برقی جدید تایمر هم دارند و کار را برای‌تان آسان‌تر می‌کنند. زیرا با تنظیم زمان می‌توانید از زیاد پخته‌شدنِ غذا جلوگیری کنید. همچنین، می‌توانید از بخارپزهای قدیمی‌تر که ماهیتابۀ بزرگی در پایین و بشقابی سوراخ‌دار دارند استفاده کنید و غذاها را نوبتی در آن قرار دهید.

برای طعم‌دار کردن مواد اولیه (ماهی، مرغ یا سبزیجات)، آنها را در مخلوط ادویه و سبزیجاتِ معطر بغلتانید. می‌توانید آنها را مدت بیشتری در این مخلوط نگه‌دارید. سپس، آنها را تمیز کنید و در بخارپز قرار دهید. کمی روغن روی آنها اسپری کنید و اجازه دهید چند دقیقه با بخار بپزند. به همین راحتی!

برای پخت مرغ بهتر است از سبزیجات معطر مانند جعفری، ریحان، رزماری و آویشن استفاده کنید. برای طعم‌دار کردن  ماهی و سبزیجات می‌توانید، قبل از پخت، آنها را در مخلوط سرکه بالزامیک یا آبلیمو و روغن زیتون بخوابانید. همچنین می‌توانید، هنگام پخت، تکه‌های لیمو‌ ترش را به‌همراهِ ماهی یا سبزیجات در بخارپز قرار دهید. سس سویا، کنجد و انواع  فلفل‌ها هم برای طعم‌دارکردنِ انواع مختلف گوشت و سبزیجات مناسب هستند.

درباره ما

شرکت صنايع دیگ بخار ، با تلاش کار خود را در سال1353 با توليـــد ديگهــــای آبگـرم درظرفيت های حرارتی پايين و محصولاتی ديگر از قبيـــل منبع هـای دوجداره و انبـــــــساط آغاز کرد .این شرکت باسابقه فعالیت نزدیک به 40سال به عنوان یکی ازشرکت های تولیدکننده انواع بویلروتجهیزات گرمایشی درایران است.

Top
لطفا امتیاز دهید: