برای باز شدن سوراخ های اتو بخار

احتمالا متوجه شده‌اید که هرچند وقت یکبار هنگام صاف کردن چروک‌های لباس روی آن رد به جا می‌ماند. این مسئله به دلیل مواد معدنی یا ذرات داخل اتو یا چسبیده به صفحه آن است. در این صورت هر چند وقت یک بار آن را به روش زیر تمیز نمایید.قیمت دیگ بخار

وسایل مورد نیاز:
آب
سرکه سفید
دستمال یا حوله

1- داخل اتو بخار، مقدار مساوی آب و سرکه بریزید.

2- اتو را روی یک پارچه یا حوله تمیز بگذارید به طوری که به صورت ایستاده باشد. مراقب باشید اتو روی پارچه نیفتد.

3- اتو را روی بخار تنظیم کنید. بگذارید آب و سرکه کاملا بخار شود.

4- مخزن اتو را با آب پر کنید.

5- اتو را در حالت ایستاده روی حوله قرار دهید تا آب کاملا بخار شود.

6- 10 دقیقه صبر کنید سپس بدنه فلزی را با یک دستمال تمیز و مرطوب پاک کنید. مراقب دست خود باشید، اتو هنوز داغ است. بهتر است پارچه را هنگام تمیز کردن چند لایه تا کنید.

7- در صورت درآمدن مخزن آب، آن را یک یا دو بار با آب بشویید. بگذارید در معرض هوا کاملا خشک شود.

قیمت دیگ روغن داغ

1- اتو را خاموش کنید

اگر قبل از تمیز کردن اتو بخار از آن استفاده کرده‌اید، ابتدا به آن اجازه دهید خنک شود. اتو را از برق کشیده و تا خنک شدن کامل دستگاه صبر کنید.
برای تمیز کردن رسوب درون اتو بخار باید از یک ترکیب جادویی استفاده کنید

کف اتو را به سمت خود برگردانده و به حفره‌های روی آن نگاه کنید اگر تکه‌های سفیدی روی این مجرا‌های بخار می‌بینید یک خلال دندان بردارید و این رسوبات را پاک کنید. انجام دادن این مرحله کمک می‌کند تا تمیز کردن کف اتو بهتر انجام شود. برای از بین بردن و جدا کردن این رسوبات از مجرای کف اتو، از فلزات استفاده نکنید، زیرا باعث می‌شوند سطح آهنی اتو خراشیده شود.
۳- محلول جادویی را آماده کنید

یک چهارم فنجان (۶۰ میلی لیتر) سرکه سفید را با یک فنجان (۱۸۰ میلی لیتر) آب مقطر را در یک ظرف باهم مخلوط کنید. به سراغ مخزن آب اتو بروید و این مخلوط را درون آن بریزید و حدود یک سوم از مخزن را پر کنید. اگر فکر می‌کنید اتوی شما رسوب زیادی را در خود جای داده است از مقدار بیشتری سرکه برای تمیز کردن رسوب اتو بخار استفاده کنید.
۴- اتو را گرم کنید

حالا وقت آن رسیده است که اتو را به برق زده و روشن کنید. آن را روی بخار تنظیم کرده و درجه گرما را در حالت متوسط رو به بالا قرار دهید و بگذارید اتو حداقل پنج دقیقه گرم شود. گرم کردن اتو باعث خیس خوردن رسوبات درون آن می‌شود.

یک حوله روی زمین پهن کنید و اتو را روی آن قرار دهید، اکنون زمان آن رسیده است که اثر جادویی این محلول را ببینید. اتو را در حالت حداکثر بخار بگذارید و دکمه بخار را فشار داده و آن را برای ۲۰ تا ۳۰ ثانیه نگه دارید. این حرکت را حداقل ۶ بار تکرار کنید.
بعد از جرم گیری در داخل مخزن آب اتو بخار، علاوه بر ماده جادویی، املاح رسوب زدایی شده نیز وجود دارند
۵- مخزن را خالی کنید

اتوی خود را از برق بکشید و بگذارید دوباره خنک شود. به سراغ مخزن آب بروید و باقی مانده مخلوط جادویی آب و سرکه درون مخزن را خالی کنید، در باقی مانده این مخلوط املاح و مواد معدنی که رسوب زدایی شده‌اند وجود دارند.

مخزن را با یک فنجان (۲۴۰ میلی لیتر) آب پر کنید، اتو را دوباره روشن کرده و دکمه بخار را نگه دارید این فرایند را آنقدر تکرار کنید تا مطمئن شوید که اتو به طور کامل شسته شده و تمام اثرات سرکه از بین رفته است.
 تمیز کردن کف اتو با جوش شیرین

بعضی وقت‌ها  در حین اتوکشیدن لباس‌ها، متوجه می‌شوید که کف اتو کثیف شده است. کثیفی کف اتو می‌تواند، باعث لک شدن لباس‌ها شود یا حتی کف آن را خراب کند. در ادامه به شما، چند راه ساده و متفاوت برای کثیفی‌های مختلف کف اتو خواهیم گفت. بعد از امتحان کردن روش‌های گفته شده، آن‌ها را به دوستانتان هم بگوئید. اگر در مورد تمیز کردن کف اتو، نکته‌ای را می‌دانید که در اینجا به آن اشاره نشده خوشحال می‌شویم، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.
شما با دانستن چند راه ساده، به راحتی می‌توانید کف اتوی خود را از لکه‌های مختلف پاک کنید

۱-در اولین قدم مطمئن شوید که اتو خاموش است. اتوی داغ به شما آسیب وارد می‌کند.

۲- یک گوش پاک کن بردارید و تکه‌های سفید باقی مانده روی مجرای کف اتو را تمیز کنید. این فرایند موجب می‌شود محلول بر سطح اتو نفوذ کرده و آن را تمیز کند.

۳-کمی جوش شیرین در داخل نصف فنجان سرکه بریزید و آن‌ها را با یکدیگر مخلوط کنید. یک دستمال لطیف برداشته و به آن محلول زده و بر کف اتو به صورت دورانی بزنید. اگر کف اتو به شدت آلوده است فشار بیشتری روی آن وارد کنید. این امر به شما این امکان را می‌دهد تا باقی مانده تمام رسوبات را از کف اتو پاک کنید.
هرگز برای تمیز کردن کف اتو بخار که به آن پارچه چسبیده و یا لکه سوختگی روی آن است از سیم ظرفشویی استفاده نکنید

۴- یک پارچه سفید و تمیز بردارید و کمی با آب مرطوبش کنید. پارچه را به صفحه اتو بکشید و به آرامی آن را پاک کنید. شستشو با آب را تا جایی ادامه دهید که کف اتو عاری از هرگونه لک و کثیفی شود.

۵-هرگز برای پاک کردن کف اتوی خود از سیم ظرفشویی یا مواد پاک کننده ساینده استفاده نکنید. این مسئله موجب می‌شود کف اتوی شما خراشیده شده و یا زنگ بزند. اگر این اتفاق افتاده است بهتر است برای تعمیر اتو به متخصص این کار مراجعه کنید.
تعمیر اتو در محل با آچارباز
خدمت تعمیر اتو در محل آچارباز، شامل سرویس، عیب‌یابی و تعمیر اتوی بخار و اتوی پرسی است که توسط تعمیرکار سیار آنلاین انجام می‌شود. اتوی شما را از هر برندی که باشد، در هر زمانی که شما بخواهید تعمیر خواهیم کرد.
درخواست تعمیر اتو
لباس چسبیده به اتو را چگونه پاک کنیم

مصاحبه شغلی یا یک قرار دوستانه فرقی نمی‌کند، با لباس چروکیده ظاهر خوبی نخواهید داشت. در اینجا اتو به کمک شما آمده و در کمترین زمان، چروک‌های لباس را باز خواهد کرد. اما اتو کردن می‌تواند سخت و زمان‌بر باشد، هنگامی که روی سطح آن تکه‌های سوخته لباس چسبیده باشد. اگر برای شما نیز این سوال شده است که، لباس چسبیده به اتو را چگونه پاک کنیم در ادامه با ما همراه باشید.
• چه در حال تمیز کردن اتو باشید چه در حال استفاده از آن، اتو وسیله خطرناکی بوده و باید احتیاط کنید. پس در تمام روش‌هایی که در ادامه گفته خواهد شد، مراقب باشید و محتاط عمل کنید.
• اتو را به برق وصل کرده و درجه حرارت و گرمای آن را، در کمترین حد ممکن تنظیم کنید. صبر کنید تا اتو گرم شود، در این شرایط از دست زدن به اتو خودداری کنید. با گرم شدن اتو، پارچه سوخته و چسبیده به کف آن آرام آرام شروع به نرم شدن می‌کند.
• حالا اتو را خاموش کرده و بگذارید خنک شود، سپس یک کفگیر چوبی یا سیلیکونی بردارید. آن را به آرامی روی کف اتو، که لباس به آن چسبیده است بکشید. لباس چسبیده به اتو، به خاطر حرارت ملایمی که دیده نرم شده است و به راحتی کنده خواهد شد.

بهتر است با خواندن مقاله راهنمای اتو کشی انواع پارچه و لباس از بروز این اتفاق جلوگیری کنید.
پاک کردن پلاستیک از کف اتو

برای پاک کردن پلاستیک از کف اتو چه باید کرد؟ معمولا اگر پلاستیک به کف اتو بچسبد با حرارت دیدن از کف اتو جدا می شود.

ولی اگر همچنان پلاستیک به کف دستگاه شما چسبیده است، بهتر است اتو را کاملاً داغ کنید و بعد با یک پارچه کتان و یا هر پارچه زبر دیگری محکم روی کف اتو بکشید. این کار را چند بار انجام دهید تمام لکه های چسبیده به کف دستگاه از بین رود.
برای کندن لباس چسبیده به اتو، از یک قاشق چوبی یا سیلیکونی استفاده کنید
چگونه سوختگی کف اتو را تمیز کنیم؟

اگر متوجه شده‌اید که، کف اتو بخار سوخته است باید به سرعت برای تمیز کردن آن اقدام کنید. زیرا با استفاده بعدی شما از اتو بخار، این لکه‌ها داغ شده و به لباس چسبیده و آن را خراب می‌کنند. پس اگر به دنبال راهی برای تمیز کردن کف اتو بخار سوخته هستید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

در این روش، به شما خواهیم گفت چگونه با مواد شوینده ملایم یک محلول پاک کننده درست کنید. یک یا دو قاشق چای خوری (۵ تا ۱۰ میل) از ماده شوینده را با یک یا دو فنجان آب گرم ( ۲۳ یا ۴۷ میلی لیتر) مخلوط کنید.

بعد از ساخت محلول شوینده، به سراغ اتو رفته و از خنک بودن آن اطمینان حاصل کنید. یک پارچه میکروفیبر برداشته و به محلول بزنید. دستمالی که با محلول مرطوب شده است را، روی بدنه بکشید. در این قسمت نباید از هیچ ساینده‌ای مانند سیم ظرفشویی، برای تمیز کردن کف اتو استفاده کنید. با سیم ظرفشویی و مواد شوینده قوی شاید لکه‌ها را پاک کنید، اما در نهایت کف اتو پر از خط و خش خواهد بود.

حالا یک گوش پاک کن برداشته و به محلول شوینده بزنید. سپس با استفاده از گوش پاک کن، شیار‌های روی کف اتو را با دقت تمیز کنید.

یک پارچه تمیز برداشته و آن را کمی با آب مرطوب کرده و روی سطح اتو بکشید. شاید لازم شود، برای از بین بردن اثر مواد شوینده این کار را دوبار انجام دهید.
شما با کمی آب و یک ماده شوینده ملایم، قادر خواهید بود به آسانی کف اتو را تمیز کنید
تمیز کردن کف اتو بخار سوخته با سرکه

اگر تمایل ندارید با مواد شوینده، به تمیز کردن کف اتو بخار سوخته بپردازید این بار نیز می‌توانید از سرکه کمک بگیرید. تنها موادی که نیاز دارید، یک حوله پارچه‌ای، یک حوله کاغذی و کمی سرکه است.

حوله پارچه‌‌ای را روی سطح زمین پهن کنید، سپس حوله کاغذی را روی آن انداخته و کمی سرکه به آن اسپری کنید. اتو خاموش و خنک را، روی حوله کاغذی آغشته به سرکه بگذارید و اجازه دهید برای یک ربع الی نیم ساعت روی آن باقی بماند. بعد از نرم شدن لکه‌های سوختگی با سرکه، می‌توانید روی همان حوله کاغذی کمی جوش شیرین بپاشید و دوباره کف اتو را روی آن قرار دهید.
روش‌های مختلفی برای تمیز کردن کف اتو با سرکه و جوش شیرین وجود دارد

حالا یک پارچه تمیز برداشته و با دقت کف اتو را تمیز کنید. برای از بین بردن آثار جوش شیرین و سرکه، باید از یک دستمال حوله‌ای تمیز استفاده کنید.

اگر دوست دارید جواب سریع‌تری بگیرید، می‌توانید از اسپری تمیزکننده اجاق گاز استفاده کنید. برای استفاده از این ماده باید به مکانی بروید که، تهویه هوای مناسبی داشته باشد. یک جفت دستکش دستتان کنید و تمیز کننده را روی کف اتوی خاموش بزنید. بگذارید این ماده، برای سه دقیقه روی کف دستگاه باقی بماند. سپس آن را با دقت، با آب شسته و با یک حوله تمیز خشک کنید.
تمیزی کف اتو با خمیر دندان

دندان تنها چیزی نیست که خمیر دندان آن را تمیز می‌کند، از این خمیر می‌توان برای تمیز کردن لوازم خانگی نیز استفاده کرد. خمیر دندان یک ماده ساینده ملایم به حساب می‌‌آید. کمی خمیر دندان روی مسواک بزنید و آن را به آرامی روی کف اتو بکشید، تا کثیفی و مواد دیگری که روی کف اتو وجود دارد شسته شود. حالا یک دستمال تمیز بردارید و کف اتو را با آن تمیز کنید.
خمیر دندان، یک ساینده ملایم برای کف اتو محسوب می‌شود
انواع کف اتو را می‌شناسید؟

قبل از اینکه برای تمیز کردن کف اتو اقدام کنید، ابتدا باید جنس و ساختار آن را بشناسید. با شناخت کافی در مورد انواع کف اتو، در حین تمیزکاری به دستگاه خود آسیبی نخواهید زد.

به طور کلی کف اتو به سه دسته سرامیک، تیتانیوم و استیل تقسیم می‌شود. کف استیل اتو، از کروم و فولاد ضد زنگ ساخته شده و گرما را به خوبی منتقل می‌کند.

کف‌های سرامیکی نیز، ضد لکه بوده و گرما را سریع و یکدست منتقل می‌کنند. کفه‌های سرامیکی نیز، در برابر خوردگی بسیار مقاوم و با دوام هستند.

کفه‌های استیل که بیشتر در اتو‌های معمولی و بدون بخار به کار می‌روند در حال حاضر محبوبیت زیادی ندارند.  این اتوبخار‌هایی با کفه‌های سرامیکی و تیتانیوم هستند که، در بازار فروش بسیاری دارند.
قبل از تمیز کردن کف اتو بخار، ابتدا باید در مورد جنس و ساختار آن اطلاعات کسب کنید
محافظ کف اتو

با هر بار شستشوی لباس، اتو را به برق زده و از آن برای از بین بردن چروک لباس استفاده می‌کنیم. اگر از استفاده کنندگان همیشگی اتو باشید، می‌دانید که اتو کردن جنس‌های مختلف لباس کار آسانی نیست. بعضی از جنس‌های لباس با حرارت مستقیم اتو، خراب شده و از قواره می‌افتند. با استفاده از محافظ کف اتو، لباس‌ها آسیب ندیده و نمی‌سوزند. همچنین این محافظ، مانع از سوختگی کف اتو شده و از افتادن لک روی آن جلوگیری می‌کند.

منبع  : قیمت دیگ بخار

     https://www.steampotprice.com

درباره ما

شرکت صنايع دیگ بخار ، با تلاش کار خود را در سال1353 با توليـــد ديگهــــای آبگـرم درظرفيت های حرارتی پايين و محصولاتی ديگر از قبيـــل منبع هـای دوجداره و انبـــــــساط آغاز کرد .این شرکت باسابقه فعالیت نزدیک به 40سال به عنوان یکی ازشرکت های تولیدکننده انواع بویلروتجهیزات گرمایشی درایران است.

Top
لطفا امتیاز دهید: