استفاده از دیگ مناسب برای پخت و پز به روش علمی

سازمان حفاظت از محیط زیست (EPA) آمریکا محدودیت‌های استفاده از مواد شیمیایی «پرفلورینیت بلندزنجیره» (PFCs) که به طور معمول در ساخت تابه‌های نچسب به کار گرفته می‌شوند، را سخت‌تر کرده است.

قیمت دیگ بخار

سولفونات پرفلورکتانوئیک (PFOA)، یکی از مواد شیمیایی استفاده شده در تولید سطوح نچسب تفلون، در حیوانات آزمایشگاهی، خطر تومورهای کبد، لوزالمعده و بیضه‌ها را افزایش و باروری را کاهش می‌دهد.

به گفته EPA این PFC‌های بلندزنجیره در انسان‌ها و حیوانات وحشی تجمع می‌یابند. و با اینکه هنوز شواهد قطعی در رابطه با مضر بودن این مواد شیمیایی برای انسان وجود ندارد، این سازمان نمی‌خواهد در این باره خطر کند، بنابراین از کارخانه‌ها خواسته است تا پایان سال ۲۰۱۵ این ترکیب را از محصولات‌شان حذف کنند.

با این اقدام استفاده از این مواد شیمیایی را در تولید محصولات جدید در آمریکا محدود خواهد شد. در چنین شرایطی آیا پختن غذا در تابه‌های نجسب بی‌خطر است؟


معمولا وسایل آشپزی مشکوک به ایجاد مشکلات بهداشتی هستند. آلومینیوم را (به اشتباه) در دهه ۱۹۷۰ مرتبط با بیماری آلزایمر می‌دانستند و این باور موجب شد که محققان تابه‌های آلومینیومی را یک عامل خطرساز بدانند. اکنون انجمن آلزایمر آمریکا، آلومینیوم را در فهرست باورهای نادرست درباره ارتباط با آلزایمر گذاشته است و می‌گوید شواهد کافی برای نشان دادن ارتباط آن با این بیماری وجود ندارد.قیمت دیگ روغن داغ

غذا در ظرف‌های مسی به طور یکنواخت پخته می شود ولی تابه‌های مسی که با قلع یا فلزات دیگر پوشانده نشده باشند، موجب وارد شدن مس به غذا و اسهال و تهوع و استفراغ می‌شوند.

ظرف‌های آهنی پخت غذا مانند قابلمه‌ها، یک مزیت کوچک بهداشتی دارند زیرا میزان آهن موجود در غذای پخته شده را افزایش می‌دهند (البته اگر آهن بدن شما زیاد است، این مزیت برای شما خوب نیست) استیل‌های ضدزنگ، علاوه بر اینکه از لحاظ قیمت مناسب هستند، سابقه‌ای از مشکلات بهداشتی ندارند.

تفلون، با وجود ارتباطش با PCFهای بلندزنجیره، در مجموع بی‌خطر دانسته می‌شود، زیرا بخشی از فرایند تولید آن شامل حرارت دادن به پوشش در دماهای بسیار بالا است، که موجب از بین رفتن PFOA قبل از رسیدن به خط مونتاژ می‌شود. در بررسی که در ژورنال Food Additives and Contaminants منتشر شد، 26 ظرف نچسب در شرایط بیشینه‌ای قرار گرفتند، اما هیچ ماده شیمیایی سمی از آنها آزاد نشد.

خطری که در استفاده از تفلون‌ها وجود دارد، بخارات حاصل از داغ شدن زیاد این تابه‌ها است که موجب ایجاد تهوع و علائم شبه‌آنفولانزا می‌شود که به عنوان« تب بخار پلیمر» شناخته می‌شود. این بخارات فاقد PFOA هستند و بیشتر برای پرندگان خانگی ضرر دارد. اگر طوطی یا باجریگار (طوطی استرالیایی)‌ در خانه دارید، آشپزخانه خود را تهویه کنید و نگذارید تابه‌های نچسب خیلی داغ شوند.

در دمای متوسط یا پایین آشپزی کنید. آگر تابه‌تان پوسته پوسته شده است، ممکن است تکه بسیار ریزی از تفلون را قورت دهید. حتی اگر این از نظر پزشکی مشکلی نداشته باشد، چرا باید چنین کاری کرد؟ این تابه‌های نچسب را دور بیاندازید. اما نگه داشتن بقیه آنها اشکالی ندارد.

 

انواع دیگ و قابلمه آشپزی و مزایا و معایب هر کدام از آن‌ها

در این قسمت به معرفی جنس انواع ظروف پخت کیک و غذا پرداخته‌ایم و پیش از خرید با انواع جنس‌های موجود در بازار آشنا شوید و جوانب مثبت و منفی هرکدام را بررسی کنید و سپس با اطمینان قابلمه، دیگ، ماهی تابه، ظروف مناسب پخت کیک را خریداری کنید.

از آنجایی که جنس و نوع ظروف مخصوص پخت کیک تقریبا شبیه به قابلمه، ماهی تابه و … می‌باشد، ظروف مناسب پخت کیک نیز با آن‌ها معرفی می‌شود. اما باید گفت که تنوع بهترین ظروف برای پخت کیک به اندازه‌ای است که باید به طور کلی و بسیار مفصل‌تر درباره توضیح داده شود. اگر مایل هستید با انواع ظروف مناسب پخت کیک نیز آشنا شوید، پس از این مطلب درباره انواع قابلمه‌ها از اینجا با انواع ظروف پخت کیک نیز آشنا شوید.
چدن

چدن عملاً غیر قابل تخریب، ماده پخت و پز قدیمی است که متخلخل است و در صورت مراقبت صحیح، امکان پخت غذاهای بسیار زیادی را به شما می‌دهد. رنگ وسایل آشپزخانه عروس می‌تواند هر رنگی را شامل شود اما برای خرید قابلمه چدن رنگ‌های تیره توصیه می‌شود.

    جوانب مثبت چدن: هم مقرون به صرفه است و هم بادوام. همچنین چند منظوره است و می‌تواند حرارت زیاد را کنترل کند. به دلیل حفظ گرما به خوبی شناخته شده است، که به پختن غذا به طور یکنواخت کمک می‌کند.
    موارد منفی چدن: برای تمیز کردن و نگهداری از آن به کمی TLC اضافی نیاز است. برای پخت غذاهای اسیدی ایده آل نیست، زیرا می تواند چاشنی را از بین ببرد. اگر به درستی نگهداری نشود، می‌تواند زنگ بزند و زود خراب شود.

چدن لعاب‌دار

چدن لعاب دارای پوشش چینی است که از زنگ زدگی جلوگیری می‌کند و باعث تمیز کردن راحت‌تری می‌شود. همچنین می‌تواند میزان شعله را مدیریت کند. این مدل قابلمه بسیار پرطرفدار بوده و در بین انواع وسایل آشپزخانه عروس وجود دارد. البته تقریبا در هر آشپزخانه‌ای حداقل یک مدل از این قابلمه وجود دارد.

    جوانب مثبت چدن لعاب: از مزایای پخت و پز چدن برخوردار است اما راحت‌تر تمیز می‌شود و به چاشنی نیاز ندارد برای پخت و پز غذاهای اسیدی بهتر است، زیرا نگران از بین بردن چاشنی یا واکنش غذا با مواد نباید باشید.
    جوانب منفی چدن لعاب: گران است. کیفیت نچسب آن همیشه به اندازه تابه چدنی معمولی با چاشنی مناسب نیست. همچنین بسیار سنگین است که می‌تواند استفاده و نگهداری آن را مشکل کند.

استیل ضد زنگ

استیل ضد زنگ یک ماده محبوب برای ظروف آشپزی است، اما همه آن برابر نیستند و خطوط سطح بالاتر نتایج بهتری را ارائه می‌دهند.

    جوانب مثبت استیل ضد زنگ: این ماده غیر واکنشی است بنابراین در طعم غذا هنگام پخت و پز با مواد اسیدی یا قلیایی تأثیری نخواهد داشت. سریع گرم می‌شود. همچنین قابل شستشو در ماشین ظرفشویی است – و تا زمانی که دستگیره‌ها از جنس استنلس استیل باشد در امان هستند.
    جوانب منفی استیل ضد زنگ: این گرما و همچنین برخی از مواد دیگر را توزیع نمی‌کند. اگرچه برخی خطوط سطح بالاتر یک هسته آلومینیوم یا مس را برای حل این مشکل اضافه می‌کنند. تمیز کردن آن نیز سخت‌تر است، زیرا سوختگی روی غذاها می‌تواند به سختی پاک شود و یا حتی گاهی برای همیشه باقی بماند، مگر اینکه درجه بالاتر استیل را خریداری کنید.

استیل کربنی

تابه های استیل کربنی بیشتر از آهن و مقداری کربن ساخته شده‌اند. مانند چدن با دوام است اما بسیار نازک‌تر از آن‌ها است. بنابرانی از این مدل در انواع وسایل آشپزخانه عروس بهتر است قرار ندهید و یا حداقل تنها یک عدد از آن‌ها را تهیه کنید.

استیل‌ها معمولا تک رنگ هستند و اگر رنگ بندی آشپزخانه شما به ویژه رنگ بندی آشپزخانه عروس برای شما اهمیت بسیاری دارد از این مدل صرف نظر کنید. اگر چه رنگ مناسب برای لوازم آشپزخانه عروس سفید و دیگر رنگ‌های ملایم است، اما با انتخاب درست این رنگ بندی می‌توانید از مواد و وسایل استیل نیز استفاده کنید. رنگ بندی مناسب برای لوازم آشپزخانه عروس چه رنگی است؟ را با فشردن لینک مطالعه کنید.

    جوانب مثبت استیل کربنی: مانند چدن، گرما را به خوبی حفظ می‌کند و غذا را به طور مساوی پخته و برای سیراب شدن ایده آل می‌کند. این طعم غنی و کبابی را ارائه می‌دهد. با این حال، این سبک‌تر از چدن است. تا زمانی که به درستی استفاده شود، به طور طبیعی نچسب باقی می ماند.
    جوانب منفی استیل کربنی: برای نگهداری نیاز به توجه و مراقبت دارد و به سادگی تمیز نمی‌شود. برای ماشین ظرفشویی ایمن نیست و هنگام استفاده از ماهی تابه های استیل کربن نباید غذاهای اسیدی پخت.

مس

اگرچه مس می‌تواند به عنوان یک چیز جدید و خاص در بین انواع وسایل آشپزخانه عروس باشد، اما برای پخت و پز روزمره ایده آل نیست. البته استفاده از آن نیز تقریبا واجب می‌باشد البته نه همیشه.

    جوانب مثبت مس: خاصیت احتباس گرما زیادی دارد و غذا را به طور یکنواخت می‌پزد. به همین دلیل است که برخی از تولیدکنندگان آن را به هسته قابلمه‌های استیل ضد زنگ اضافه می‌کنند، که در غیر این صورت در آن دسته وجود ندارند.
    جوانب منفی مس: ارزان نیست. همچنین برای سالم نگه داشتن آن به لیمو یا سرکه و نمک نیاز دارد. مشابه چدن، با غذاهای اسیدی و قلیایی واکنش نشان می‌دهد، به این معنی که این غذاها می‌توانند طعم فلز را بدست آورند و در واقع مقادیر کمی مس را جذب می‌کنند.

آلومینیوم

در بین قابلمه‌ها دو نوع آلومینیوم وجود دارد: آلومینیوم معمولی و آلومینیوم آنودایز شده. هرکدام جوانب مثبت و منفی خاص خود را دارند.

    جوانب مثبت: آلومینیوم معمولی سبک و مقرون به صرفه است. همچنین گرما را به خوبی حفظ می‌کند. آلومینیوم آنودایز در مقایسه با آلومینیوم معمولی کمی مقاوم، با دوام تر و ضد خش است.
    موارد منفی: آلومینیوم معمولی همان افتی را دارد که مس انجام می‌دهد. با برخی از غذاها واکنش نشان می‌دهد، همین امر باعث می‌شود آلومینیوم آنودایز به مواد ایده آل تری تبدیل شود. با این حال، آلومینیوم آنودایز گرانتر است.

نچسب

یک قابلمه اصلی برای پخت و پز است، اما در طول سال‌ها بحث و جدال پرطرفدار شده و مورد استفاده است. با این حال، تا زمانی که چند قانون را در نظر داشته باشید، هنوز مزایای پخت و پز با قابلمه و تابه‌های نچسب وجود دارد.

    جوانب مثبت: بارزترین مزیت در نام است: آنها نچسب هستند. تمیز کردن آن‌ها آسان است و به دلیل پوشش صاف، هنگام پخت و پز به روغن کمتری نیاز دارند.
    منفی ها: اعتقاد بر این است که به محض تراشیدن پوشش، گرمای زیاد باعث قرار گرفتن مواد غذایی در معرض مواد شیمیایی سمی می شود که اغلب در ظروف ضد چسب استفاده می شوند (PFOA و PTFE، تفلون نامیده می شوند).

سرامیک

گرچه اغلب از آن به عنوان ظروف نچسب سرامیکی یاد می‌شود، اما در واقع اغلب آلومینیوم با پایان سیلیکون است که دارای بافتی شبیه سرامیک است.

    جوانب مثبت: نچسب است، اگرچه به اندازه تابه های نچسب معمولی نچسب نیست. فاقد مواد شیمیایی مانند PTFE و PFOA است که باعث ترس مردم از تابه‌های نچسب سنتی می‌شود. و تصور می‌شود که سازگار با محیط زیست باشد.
    منفی ها: کیفیت نچسب می‌تواند با گذشت زمان کمرنگ شود. از نظر ماشین ظرفشویی ایمن نیست، زیرا می‌تواند پوشش نچسب را از بین ببرد.

سیلیکون

این ظروف با ترس بیش از تفلون در قابلمه‌های نچسب محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند و از سیلیکون و اکسیژن پیوند خورده ساخته می‌شوند. شاید خیلی برای ست تزئین آشپزخانه عروس نیز مناسب نباشد.

    جوانب مثبت سیلیکون: ضد لک است، تمیز کردن آن آسان است و نچسب است. این مزایای اصلی آن است.
    نکات منفی سیلیکون: از آنجا که جدیدتر در بازار وجود دارد، تحقیقات محدودی در مورد ایمن بودن آن وجود دارد مطالعات اولیه می‌گوید بی خطر است، اما هیچ مطالعه پیگیری انجام نشده است.

شیشه

به طور معمول برای ظروف تابه‌ای اختصاص داده می‌شود. اما با افراد زیادی روبرو نمی‌شوید که با تابه و قابلمه شیشه غذا درست کنند. به همین دلیل آنها به اندازه زیادی تولید نمی‌شوند، اما در دسترس هستند برای تزئین وسایل آشپزخانه عروس و به ویژه در هنگام مهمانی بسیار مناسب هستند. می‌توانید غذا خود را بپزید و در پایان تا زمانی که مهمانان برسند و غذا را سرو کنید در این قابلمه‌ها غذا را بر روی شعله کم گرم نگه دارید. تزئین وسایل آشپزخانه عروس تنها لوازم دکوری و چیدمان آن‌ها در کابینت‌ها نمی‌باشد، استفاده از لوازن خاص مانند این قابلمه‌ها در کنار موارد دیگر نیز تزئین محسوب می‌شود. برای تزئین وسایل آشپزخانه عروس از چه مواردی می‌توان کمک گرفت؟ از چه رنگی استفاده کرد و لواز ضروری برای تزئین چیست؟ تمام این موارد را از اینجا دنبال کنید.

    جوانب مثبت: بزرگترین مزیت این است که می‌توانید غذا را هنگام پختن ببینید، و از نزدیک به پیشرفت و پخت آن نگاه کنید. آنها همچنین به خوبی به عنوان ظرف‌های پذیرایی استفاده می‌شوند ، بنابراین مجبور نیستید قبل از سرو ظرف‌ها را عوض کنید.
    منفی ها: خیلی نچسب نیست و غذای شما بیشتر در معرض سوزاندن است. در مقایسه با سایر مواد ، توزیع گرمای آن زیاد نیست. البته معمول غذاهایی در این سری قابلمه پخته نمی‌شود که بچسبد و نیاز به شعله و گرما زیادی داشته باشد.

 

منبع  : قیمت دیگ بخار

   https://www.steampotprice.com

درباره ما

شرکت صنايع دیگ بخار ، با تلاش کار خود را در سال1353 با توليـــد ديگهــــای آبگـرم درظرفيت های حرارتی پايين و محصولاتی ديگر از قبيـــل منبع هـای دوجداره و انبـــــــساط آغاز کرد .این شرکت باسابقه فعالیت نزدیک به 40سال به عنوان یکی ازشرکت های تولیدکننده انواع بویلروتجهیزات گرمایشی درایران است.

Top
لطفا امتیاز دهید: